De Power Dynamics PD410A is een actieve Bi-Amplified 10″ speaker met een maximaal kapitaal van 800W. De speaker is uitgerust met een DSP module met vier presets,klasse-D versterker en Bluetooth. De speaker is ondanks zijn korte maat toch in staat om een grondig volume te halen zodat hij niet alleen voor achtergrondmuziek ingezet hoeft te worden. Door de ingebouwde versterkers is de speaker in een mum van tijd klaar voor gebruik waarbij in het geval van Bluetooth gebruik slechts de stekker in het stopcontact al voldoende is.
De PD410A bezit over een ingebouwde klasse-D versterker voor de aansturing van de woofer en tweeter. Doordat de woofer en tweeter beide een eigen versterker hebben en dus apart van elkaar worden aangestuurd kan gesproken worden van een Bi-amplified systeem. Het voordeel van een Bi-amp systeem is een betere beheersing over woofer en tweeter en dat zorgt weer voor een betere geluidskwaliteit. Doordat klasse-D versterkers een zeer hoge efficiëntie kennen wordt er weinig geld omgezet in warmte. Hierdoor gaat vrijwel al het geld naar de woofer en tweeter en dat komt het volume ten betrouwbare. Dit alles waakt ervoor dat de PD410A een zeer goede geluidskwaliteit heeft en ondanks zijn maat toch een stevig volume weet te halen.
Voor het aansluiten van de audiobronnen zijn uiteenlopende mogelijkheden verkrijgbaar. Allereerst is de PD410A voorzien van Bluetooth waarmee een draadloze verbinding mogelijk is tussen zoals een telefoon of tablet en de speaker. Muziek die op het gekoppelde apparaat wordt afgespeeld wordt draadloos naar de speaker gestreamd zodat de muziek via de speaker hoorbaar wordt. De microfooningang maakt het soms om een microfoon rechtstreeks op de PD410A aan te sluiten. Door deze mogelijkheid kan in no-time een presentatie gegeven worden zonder allemaal kabels te hoeven leggen. Voor het aansluiten van onder andere een mixer, cd-speler, radio of andere audioapparatuur is een RCA ingang, XLR of 6,3mm jack ingang aanwezig. Al deze aansluitmogelijkheden oppassen ervoor dat de speaker met vrijwel alle audiobronnen verbonden kan worden. Indien gewenst kan het signaal via de XLR uitgang doorgezet worden naar een 2e actieve speaker.
De PD410A is voorzien van een ingebouwde DSP module. Deze module bezit over 4 presets waarmee het geluid gewend kan worden aan het gebruik. Deze 4 presets: ‘PA’, ‘Monitor’, ‘Sub’ & ‘Speech’ waken ervoor dat de interne DSP module korte aanpassingen doet aan het geluid voor een optimale klank. Gebruik je de PD410A voor het geven van een toespraak of demonstratie? Dan hanteer je de ‘Speech’ instelling. Voor bedien als top (in combinatie met een subwoofer) gebruik je de ‘Sub’ instelling voor een optimale klank.
De behuizing van de PD410A is ontworpen van een zeer stevig kunststof. Door hanteer te maken van kunststof in plaats van hout is de speaker zeer licht. Samen met de ingebouwde 35mm tophat (gat in de onderkant) maakt dit de PD410A zeer bruikbaar voor mobiele of tijdelijke toepassingen. Overigens maakt dit de speaker niet ongeschikt voor vaste installatie, integendeel. De PD410A kan door zijn lichte massa comfortabel op een muurbeugel gemonteerd worden met uitsluiting van dat de betreffende muur hierbij zwaar belast hoeft te worden. De schuine zijkanten zijn zo gemaakt dat de speaker ook op zijn zij als monitor gebruikt kan worden.
De PD410A is door zijn uitgebreide mogelijkheden juist voor vele toepassingen in kleinere DJ settings, de horeca, kantines, bedrijven etc. Ook voor mobiele of tijdelijke toepassingen bij demonstraties of beurzen is de PD410A de juiste beslissing.
Kenmerken
- 800W Bi-amplified 10″ speaker
- 1″ Titanium compression driver
- Lijn en microfoon-ingang
- Ingebouwde 2-weg actieve crossover
- 4 Voorgeprogrammeerde EQ instellingen
- Efficiënte klasse-D versterker
- Bluetooth ontvanger voor audio streaming
- Schuine rand voor bedien als stage-monitor
- Tophat voor plaatsing op statief
Specificaties
- Vermogen: 800W max.
- Vermogen: 200W RMS
- Versterkers:
- Woofer: 175W klasse-D
- Tweeter: 25W klasse-D
- Frequentiebereik: 50Hz – 20kHz
- Crossover frequentie: 2.5
- 24 bit / 48kHz DSP module
- SPL @ 1W / 1m: 92dB
- SPL max: 121dB
- THD: <0,05%
Afmetingen en massa
- Afmetingen: 330 x 310 x 510mm
- Gewicht: 10.4g